Dövme > Bilgi Deposu > Dövme Nasıl Yapılır

Dövme Nasıl Yapılır

10:02 AM - 28 Nis 2013 766

Dövme Nasıl Yapılır?

Dövme vücuda işlenen çizgilerden oluşan bir sanat, bir kültürdür. Çeşitli dövme sanatçıları tarafından vücudunuza işlenen bu dövmeler nasıl yapılıyor diye merak ettiyseniz bu konulara bir dövme üstadı olarak açıklık getirmeme izin verin.

Öncelikle dövme yaptıracağınız kliniği özenle seçmeniz gerekmektedir. Bu kliniğin hijyenik şartları, kalitesi ve dövme üstadının sertifikasını görmeniz mekan kalitesi hakkında size pozitif fikir verecektir.

Dövme vücuda zararı olmayan; kimyasal ve bitkisel; boyaların deri altına enjekte edilmesi metoduyla yapılır.

Dövme yapılmaya başlanmadan önce işlenecek desen seçilmelidir. Bu desen vücuda sanki geçici dövme yapılacakmış gibi kalıbı yerleştirilir. Kalıp şeffaf kağıda vücuda geçebilen bir mürekkepli kalem aracılığı ile yerleştirilir.

Dövme makinesinin iğnesi takılıp istenilen renkteki boyalar yerleştirildikten sonra desen üzerinden geçilerek adeta ilmik ilmik vücuda kazınmaktadır. İğne vuruşları ani ve hızlı bir şekilde gerçekleştiği için dövmenin yapılmaya başladığını neredeyse anlamayacaksınız bile.

Dövme yapılırken acı duyulur mu?

Dövme deseni vücuda uygulanırken elbette ufakta olsa bir acı hissedilmektedir. Ancak bu acı göz yaşartacak kadar berbat ve ağır değildir. Ufak bir sinek ısırığını andıran bir acı hissedilir. Tabii ki bundan korkan fakat dövme yaptırmak isteyen kişiler olacaktır.

Bu acının önüne geçmek için etken maddesi lidokain olan bir ağrı kesici sprey dövme yapılacak bölgeye sıkılabilir. Bu dövme yapılırken acı hissedilmemesini sağlayacaktır.

İlk dövmemi yaptırdığım zaman dövme üstadım, bu boya vücuduna girdikten sonra hep yaptırmak isteyeceksin demişti. Aynen de öyle oldu, sizlere de güzel ve istediğiniz gibi dövmeler diliyorum!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Etiketler:

Yazar:

Leave a Comments

Your Name*

Your Email*
Your Website

Comment