Dövme > Dövme Modelleri > Melek Dövme Modelleri

Melek Dövme Modelleri

08:32 PM - 01 Haz 2013 17630

Dövmelerin dilleri anlatmakla bitmez. Melek desenli dövme çok dinsel kökenler Melek Dovme Modelleriiçermektedir. Melekler tanrının habercisi olarak bilinen gözle görülmesi imkânsız olan varlıklardır. Ancak meleklerin kanatlı olduğunu geçmişten günümüze herkes bilmektedir. Melekler figür edilirken genellikle iki kanadı olan erkekler olarak resim edilmiş ve akılda kalmıştır.

Melek figürü dövme figürü olarak bakıldığında;

  • Tanrıya adanmış,
  • Ruhanilik,
  • İnanç,
  • İlahiliği,
  • Tanrıyla ilişki olarak nitelendirilmektedir.
  • Genellikle dövmenin altında, hatırlatıcı niyet tercih edilir
  • Ayrıca melekler koruyuculuğu ve yol göstericiliği de temsil etmektedir.

Melek desenli dövmeler bayanlar için vazgeçilmesi imkânsız olanlar arsındadır. Dövme ile çok alakalı olan kişilerin kesin vücutlarının bazı bölgelerinde küçük de olsa bir melek figürü vardır.

Günümüzün gelişmesi ile birlikte dövmede kullanılan desenlerde de hızlı bir şekilde değişim ve yenilik yapılmaktadır. Melekler de bulunan kanat genellikle sırt bölgesine çok yakışmakta ve tercih edenler en çok sırtlarına büyük bir kanat halinde yaptırmaktadır.

Her bölgeden ve farklı inanıştan olan insanların bir ortak noktası dövmede kullanılan melek figürüdür. Hangi dini kültüre sahip olursa olsun melekler tanrının sağ kolu olarak nitelendirilmektedir. Bunun için de dövmede en çok kullanılan figürler arasında yer almaktadır.

Her dövmecinin koleksiyonunda mutlaka melek desenlerine ait bir bölüm katalog vardır. Nedeni çok rağbet görmesi ve çok kullanılmasıdır.

Melek Dovme Modelleri 1

Resim 1 / 10

Melek Dovme Modelleri 1

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/10 (6 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 3 votes)
Melek Dövme Modelleri, 5.0 out of 10 based on 6 ratings

Yazar:

Leave a Comments

Your Name*

Your Email*
Your Website

Comment