Dövme > Dövme Modelleri > Yazı Dövme Modelleri

Yazı Dövme Modelleri

08:32 PM - 05 Haz 2013 45961

Yazi Dovme ModelleriGenellikle dövmelerde yazı tercih eden çoğu kişiler tarafından, anlamlı ve güzel bulunan sözcüklerin vücutların da ister görünen ister görünmeyen bölgelerine yazdırıp hayatları boyunca taşımak isterler. Yazı dövmeleri kişinin kendisini ifade etmesinin en kolay ve basit yoludur. Dövme için seçeceği renk ve semboller ise kişinin karakterini yansıtmaktadır.

Yazı desenli dövmeleri ünlülerin bileklerinde ve parmaklarının üstünde çoğu zaman görmemiz mümkündür. Dövmeler bir vücut sanatının dışında sevginin açık göstergesi olarak da bilinmektedir. Medyadan gerek sevgilisinin adını, eşinin, çocuğunun adını yazdıran birkaç kişi biliyoruz.

Yazı dövmesi tercih edenler çoğunlukla görsel zevklerinde kullanarak Latin alfabesini daha çok kullanılsa da peşinden Çin, Greek, Arap, elf yazı karakterleri gelmektedir.

Düz bir yazının dışında hareketli ve farklı ebatlarda bulunan yazılar da vardır. Günümüzde en çok tercih edilen dövmelerin başını yazı dövmeleri çekmektedir. Oldukça popüler ve şöhretli bir dövme modelidir. Yazı dövme yaptıranların tercihi genelde bilek kısmı ile omuzdur. Tabi her bölgeye yazılması mümkündür ama düz bir alana yapılması yazının anlamının kaybolmaması ve anlaşılması için önemlidir. Yazı dövmeleri tek başına kullanılmasının dışında yanında bir melek veya kelebek ile de çeşitli dizaynlar da yapılabilinir. Fakat yazdırmak istediğiniz yazı kısa ise mutlaka onu süslemek için yanına küçük bir figürün seçilmesi yazıya görsel zevk ve estetik katacaktır. Yazdırmak istediğin yazı büyük ise tek başına yeterli olacaktır.

Yazi Dovme Modelleri 1

Resim 1 / 10

Yazi Dovme Modelleri 1

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.0/10 (12 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
Yazı Dövme Modelleri, 6.0 out of 10 based on 12 ratings

Yazar:

Leave a Comments

Your Name*

Your Email*
Your Website

Comment