Dövme > Dövme Modelleri > Yusufçuk Dövme Modelleri

Yusufçuk Dövme Modelleri

10:32 AM - 09 Haz 2013 9771

Yusufçuk Dövme ModelleriYusufçuk genellikle kadınlar tarafından çok tercih edilen bir dövmedir. Küçük bir sex sırrını içinde gizlediği gibi ayrıca vahşi ve özgür bir ruhu da temsil etmektedir. Tıpkı bir yusufçuğun daldan dala uçup konması gibi bu model de vücudun her yerinde kullanılabilinir. Yusufçukları çok seven kişiler onları bir kavanoza hapseder ve besleyip onları izlemekten zevk alırlar. Ancak bunun hayvana acı vereceği akıllarına gelmez. Böyle bir yöntem yerine görebilecekleri bir alana yusufçuk dövmeleri yaptırmaları daha mantıklı ve güzel olacaktır. Yusufçuk motifi çok kullanılan bir çalışma olmasının dışında göreceli bir yaklaşımı da vardır. Sevecen bir hayvan olduğu için vücuda nakşı yapıldığında bir iticilik katmayacak ve dışarıdan bakıldığında hoş bir görüntü elde edecektir. Yusufçuklar tamamen kadınlara ait bir çalışma değildir. Erkekler içinde farklı boyutları, renkleri bulunmaktadır. Yusufçuğun ruhuna sahip olmanın anlamı;

 

  • Hiç durmaksızın,
  • Kendi rüyalarının,
  • Umutlarının,
  • Hayallerinin,
  • Dileklerinin,
  • İhtiyaçların,
  • İfadesi çabalamasıdır.

 

Yusufçuk bayanların ve erkeklerin günlük yaşamda bakmaktan ve izlemekten zevk alınan hayvan arasındadır. Onun o sevecenliği ve çıkardığı ses insanların hem gözüne hem kulağına hitap etmektedir. Yusufçuk vücutta süslendiği zaman yeri ve görünümü bambaşka oluyor.

 

Yusufçuk motifini vücutlarına dövme olarak yaptırmak isteyenlerin ortak yerleri sırt ve üst kol bölgeleridir. En çok da oralara yakışmakta!

Yusufçuk

Resim 1 / 11

Yusufçuk

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
Yusufçuk Dövme Modelleri, 7.0 out of 10 based on 3 ratings

Yazar:

Leave a Comments

Your Name*

Your Email*
Your Website

Comment